03\06\2018

Seznam se s Crochelou

Je to tu! Pěkných pár měsíců spojovalo několik lidí své hlavy a síly dohromady, aby mi pomohli celý tento web vytvořit a vyšlapat mi tak kousek cestičky k mému snu. Moc jim tímto děkuji!

Protože celý tento web a vše s ním spojené, je pro mne velice osobní a srdeční záležitost, chci se Ti pro začátek trochu představit.

Druhý „uvítací článek“ je věnovaný webu samotnému – co zde najdeš, jak se zde zorientovat,.. Přečíst si ho můžeš ZDE

Vždycky jsem chtěla mít blog, a tak jsem se o kariéru blogerky několikrát pokoušela hned od doby, co se u nás doma objevil internet a s ním Dominika Myslivcová, Lady Vanilka,.. (na víc „pisatelů“ si už nevzpomenu). Musím uznat, že přidávání Diddl obrázků, pixelek nebo bleskovek, byl tenkrát fakt hit a koníček spousty mých vrstevníků, kteří se ale ke své zálibě nikdy nehlásili. Ono se není čemu divit, kdo by se s tímhle rádoby uměním chtěl chlubit, že?

Kromě toho mě neminulo ani psaní různých příběhů a románů – tenkrát mi psaní docela i šlo, soudě dle jedniček za slohové práce. Ovšem představy o životě spisovatelky, psaní bestsellerů v nejkrásnějších kavárnách (jako ve filmu), se rozpadly hned po maturitě, kdy se se mnou všechny jazykové a vyjadřovací schopnosti rozloučili a zůstali mi jen ty manuální. Aspoň něco.

I když jsem v sobě měla vždycky obrovský kus kreativity a celý život něco tvořím, rozhodla jsem se pro studium ekonomiky, která mi vůbec nic neříkala, neříká a asi nikdy říkat nebude. Matematika, právo nebo účetnictví, jsou pro mě cizí slova. Ovšem i přes to jsem odmaturovala a chtěla pokračovat na vysokou školu, kam mne dokonce přijali (opět na obor, který mi je naprosto cizí). Po absolvování první informační hodiny jsem odcházela s hlavou jako pátrací balón a nechápala jsem nic z celého výkladu. Ale říkala jsem si, že to nějak půjde. Nešlo. Po otevření studentského intranetu se na mě vyvalila spousta informací, povinností a především hlavní úkol – sestavení rozvrhu, které jsem nepochopila ani z části. A tehdy jsem si řekla, že studia už bylo dost a je na čase se věnovat něčemu, na co mám talent a především tomu, co mě baví.

Od mala jsem vyzkoušela spoustu kreativních technik a vytvořila spoustu krásných věcí, ale i patlanin, cetek,.. Nakonec mě nejvíc uchvátilo šití. Pracovat s krásnými a kvalitními materiály, na skvělých strojích, a hlavně vytvářet hodnotné výrobky, to je pro moji uměleckou duši opravdové pohlazení 😊. Ale výrobky se kupily a já na ně přestávala mít místo. A tak se zrodila myšlenka eshopu, která je na světě už možná více než rok, ale díky bohu, že jsme ji uskutečnili až teď. Za tu dobu jsem totiž v šití udělala ohromné pokroky a můžu si tak být jistá, že zákazníkům předám kvalitní výrobek, za který se nemusím stydět.

První batoh

Nejnovější batoh

Tento web je tedy rozdělaný na dvě části – blog a eshop.

BLOG – Abych uspokojila svou potřebu sdílet s lidmi to, co mě zrovna napadne, na co mám chuť a co může být třeba užitečné i pro ostatní.

ESHOP – pro šíření svých výrobků dál do světa.

Článek „Co na webu najdeš?“ blíže popisuje, o čem web je a bude. 

Pokud Tě zajímá, jak vznikají nové batohy, kabelky, přívěsky a další výrobky (a nejen to), sleduj můj Instagram:

 

 

O MNĚ

Ahoj, jmenuji se Lucie a srdečně Tě vítám na svém webu! Název Crochelou se mi zrodil v hlavě asi před pěti lety spojením mého jména a anglického výrazu pro háčkování, tedy crochet. Je to totiž už více než patnáct let, kdy jsem přičichla k háčkování, které doteď miluji. Mimo to mě neminulo ani tvoření z papíru, výroba mýdla, malování, keramika, kreslení, korálkování, pletení z pedigu nebo i modelování z FIMO hmoty,.. jsem zkrátka tvořič od přírody :-). Po šicím stroji jsem ale nikdy netoužila, až do doby, kdy nebyl nikde k sehnání batůžek, který by mi padl do oka. A jak to asi dopadlo? Vznikl můj zcela první batoh, který jsem pyšně nosila, i když měl k dokonalosti hodně daleko. Od té doby mi pod rukama vznikla i spousta dalších taštiček, hraček, dekorací a teď už i kabelek.

Tvoření mě vždy bavilo natolik, že jsem své nadšení toužila sdílet s dalšími lidmi a věnovat se mu naplno. A tak teď, kdy si za svými výrobky opravdu stojím, přišel čas to rozjet pořádně!

Originalita mé práce je pro mne klíčová, stejně jako co nejpreciznější provedení každého kusu. Téměř všechny mé střihy jsou časově poměrně náročné na ušití, proto zde nenajdete příliš široký výběr. Ovšem za každým batohem či kabelkou je obrovský kus mé snahy, spoustu hodin práce, příběh a především obrovské nadšení.

error: Content is protected !!